"Brodnica Beehouses - oaza dla małych zapylaczy" to projekt społeczny, który tworzą uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy. Celem projektu jest propagowanie ochrony owadów zapylających.
 
  Dnia 15.03 gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów CKZiU, którzy poprowadzili specjalne zajęcia podczas, których dzieci dowiedziały się, jak istotne są zapylacze dla prawidłowego funkcjonowania ekosystemu. Pszczoły, trzmiele, motyle są niezastąpione w przyrodzie. Dzięki nim zdecydowana większość roślin może wytworzyć nasiona służące do rozmnażania. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z życiem pszczelego roju, oglądały plastry wytwarzane przez pszczoły oraz projekt nowoczesnego ula zaopatrzonego w różnorodne czujniki, ułatwiające pracę pszczelarzom. Dzieci nauczyły się budować domki dla zapylaczy, które można rozwiesić w przydomowych ogródkach.
Dziękujemy serdecznie uczniom CKZiU i ich opiekunom za te niesamowite zajęcia oraz za przepiękny domek dla owadów, który otrzymaliśmy w prezencie! 

Dzięki Wam nasza szkoła staje się jeszcze bardziej ekologiczna i przyjazna dla wszystkich stworzeń!