Mistrzowie Czytania ze Zrozumieniem

 

         Dnia 30 marca 2023r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy odbył się Szkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla uczniów klas IV –VI. Organizatorkami konkursu były p. Marzanna Kłosowska oraz p. Jolanta Teodorska. W konkursie brało udział 18 uczniów.

Celem konkursu było: doskonalenie umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem, pisania i wykorzystywania wiedzy w praktyce oraz korzystania z podanych informacji, kształtowanie koncentracji, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem. Uczniowie musieli zapoznać się z tekstem popularnonaukowym i wykonać do niego różnego typu zadania, np.  wielokrotnego wyboru, prawda- fałsz, uzupełnianie wniosków. Uczestnicy konkursu wykazali się umiejętnością rozumienia trudnych słów i związków frazeologicznych, odczytywali znaczenia dosłowne i przenośne tekstu, wskazywali myśli zawartą w akapicie lub części tekstu, wyszukiwali informacje, porównywali dane, wnioskowali, odnajdywali w tekście argumenty lub tworzyli je na podstawie tekstu. Dla każdej kategorii wiekowej przeznaczony był inny tekst. Uczniowie klas czwartych analizowali tekst pt. „Sztućce”, a uczniowie klas piątych „Dolina Chochołowska”. Szóstoklasiści zmagali się z testem pt. „Gęsie pióro i  ząb niedźwiedzia”. Prace uczestników konkursu oceniało jury w składzie: p. Marlena Bogucka, p. Marzanna Kłosowska i p. Jolanta Teodorska

Laureatami konkursu zostali:

Urszula Domżalska- Mistrz Czytania ze Zrozumieniem w kategorii kl. IV

Michał Garczyński- Mistrz Czytania ze Zrozumieniem w kategorii kl. V

Antoni Maszkiewicz- Mistrz Czytania ze Zrozumieniem w kategorii kl. VI

Nagrody oraz dyplomy uczestnikom oraz zwycięzcom konkursu wręczyła dyrektor szkoły p. Ewa Hekert.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów !

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Marzanna Kłosowska