Jak co roku,  w okresie przedświątecznym, odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna dla bezdomnych piesków ze Schroniska „Reksio” w Brodnicy.

 

Tym razem zbieraliśmy karmę dla psich seniorów, którzy z uwagi na podeszły wiek i choroby, z którymi zmagają się na co dzień ,  potrzebują specjalnej, bogatej w witaminy i suplementy, diety. Jak zawsze uczniowie z naszej szkoły, zmobilizowani przez wychowawców oraz rodziców, pokazali, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny. Pomimo tego, że specjalna karma nie jest tania i można ją  kupić tylko u lekarzy weterynarii, w sklepie zoologicznym lub zamówić przez Internet, to nie stanowiło to problemu i wszyscy stanęli na wysokości zadania. Warto tu podkreślić, że uwagę organizatorów zwróciła  jedna z paczek, przygotowanych przez uczennicę Nadię Blank z kl. 3b, w której była: karma sucha, karma mokra w puszce i saszetkach, kiełbaska dla piesków, makaron i nawet zabawki. Coś pięknego!

 

Reasumując: w czasie trwającej przez tydzień akcji zebraliśmy: 90kg karmy suchej, 90 dag karmy mokrej, 47 paczek makaronu, 10 saszetek z karmą mokrą dla kotów, 3 zabawki i kiełbasęJ

 

Człowiek jest tyle wart, ile pomoże drugiemu człowiekowi lub zwierzęciu.

 

Dziękujemy!

 

Organizatorzy akcji:Ewa Jasińska, Magdalena Wassilow