Dnia 25 listopada uczniowie klasy V b obchodzili Światowy Dzień Misia. Na początku zapoznali się w formie multimedialnej prezentacji z podstawowymi informacjami na temat tego święta. Dowiedzieli się, że Światowy Dzień  Misia został ustanowiony w 2002r. w 100 rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Pierwszy pluszowy miś powstał 111 lat temu i do dnia dzisiejszego jest jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek. Z powstaniem tej pluszowej zabawki wiąże się pewna legenda z 1902r. Prezydent Stanów Zjednoczonych- Theodore Roosevelt- podczas polowania nie zgodził się na zastrzelenie małego niedźwiadka.

Wydarzenie to opisał dziennik Washington Post. Potem powstała maskotka , którą na cześć prezydenta nazwano Teddy’ s Bear. Uczniowie z kl. V b  doszli do wniosku, że  miś towarzyszy dzieciom na całym świecie. Ta niezwykła zabawka z dzieciństwa często pomaga dzieciom zasypiać, zna wszystkie dziecięce sekrety i jest obecna w trudnych chwilach. Sympatyczne i przyjacielskie misie są także bohaterami  wielu bajek. Któż z nas bowiem nie zna Misia Uszatka, Misia Paddingtona, Misia Colargola, Misia Puchatka, Misia Baloo czy Misia Jasia Fasoli. Podczas zajęć uczniowie wysłuchali pierwszego rozdziału „ Kubusia Puchatka” autorstwa A.A. Milne’a,  następnie zapoznali się ze znanymi cytatami z tej książki oraz wykonali ilustracje przedstawiające ich własne misie.