W maju 2020 r. w naszej szkole zorganizowano konkurs, który polegał na ułożeniu wiersza lub rymowanki o tematyce związanej z przeszłością i teraźniejszością Brodnicy, odwołującego się do 100. rocznicy powrotu do Macierzy naszego miasta. Celem konkursu było:

-inspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości i rozwijania talentów literackich, rozbudzania wyobraźni oraz kreatywności,

-stworzenie dzieciom możliwości prezentacji ich autorskich pomysłów,

-stworzenie możliwości alternatywnego spędzenie czasu wolnego w okresie zamkniętych szkół.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4- 8 szkoły podstawowej.

Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Wiersze napisane przez uczniów są piękne, oryginalne i bardzo ciekawe.

Komisja, mając trudne zadanie, przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Zuzanna Blank

II miejsce – Edyta Miszczuk i Michał Kryszpin

III miejsce – Michał Kupczyk i Karol Malinowski

Ponadto przyznano wyróżnienia następującym uczniom:  Adrianna Kulka, Maciej Kryszpin, Franciszek Rudziński, Stanisław Skrzyniecki, Maciej Żurawski,

Uczniowie, którzy zajęli 1-3 miejsce,  otrzymają nagrody i dyplomy, wszyscy wyróżnieni -  dyplomy. Zwycięzca Konkursu otrzyma nagrodę rzeczową ufundowaną przez Pawła Szramkę - Posła na Sejm RP.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym uczniom. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział w konkursie i piękne utwory literackie.