28 Drużyna Harcerska "Leśne Duchy" działa przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Brodnicy. Funkcjonuje od 3 lat. W drużynie jest 28 zuchów i harcerzy w wieku od 8 do 14 lat. Drużynę prowadzi hm. Aldona Żurańska.

Członkowie drużyny poza spotkaniami na cotygodniowych zbiórkach  biorą udział w obozach, rajdach, biwakach, złazach  oraz uroczystościach państwowych i kościelnych. Drużyna reprezentuje hufiec Brodnica oraz szkołę na wielu imprezach oraz podejmuje wiele działań wolontariackich np: zbiórka śmieci wokół jeziora Niskie Brodno, oprawa artystyczna wigilii dla seniorów oraz mieszkańców społeczności lokalnej. Drużyna przygotowała grę terenowa dla uczestników projektu Erazmus + . Drużyna wciąż się rozwija i podejmuj nowe wyzwania.