Internet zaczyna odgrywać coraz większą rolę w życiu naszych uczniów i staje się coraz częściej niezbędnym narzędziem pracy i nauki. Należy jednak pamiętać, że niesie ze sobą również wiele zagrożeń.

W związku z tym nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten obchodziliśmy 16 lutego 2017r. pod hasłem „ Bezpieczny Internet- bezpieczny Ty, bezpieczny ja”. Inicjatorką tego przedsięwzięcia w naszej szkole była nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej- Pani Marzena Kaszyńska.
      Dzień Bezpiecznego Internetu cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Zaangażowała się w to przedsięwzięcie cała społeczność szkolna. Podczas 13. edycji tego wydarzenia odbyły się pogadanki  z uczniami, podczas których  nauczyciele zwrócili uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Uświadomili uczniom, że każdy  ponosi odpowiedzialność za to , co umieszcza w Internecie. Zaprezentowali także dzieciom stronki internetowe, które mogą wykorzystać w swojej edukacji , twórczej rozrywce i kontaktach z rówieśnikami. Uczniowie naszej szkoły oglądali również filmiki na temat zagrożeń w Internecie i wykonali wiele ciekawych prac na ten temat. Były to ulotki, plakaty” I jak Internet”, mapy myśli, akrostychy- kreatywne myślenie do słowa Internet, kody QR.
      Dzień Bezpiecznego Internetu  okazał się dla naszych uczniów ważnym i wartościowym dniem. Zapewne w przyszłym roku weźmiemy udział w tym wydarzeniu, bo warto.

Marzanna Kłosowska