1 kwietnia 2019 roku gościliśmy w naszej szkole dr Jadwigę Lewandowską – znaną w regionie archeolożkę. Podczas spotkania wysłuchaliśmy opowieści na temat dziejów Brodnicy od najdawniejszych czasów oraz zostaliśmy zapoznani z brodnickimi legendami. Pani archeolog opowiadała historie, których próżno szukać w podręcznikach. Szczególne wrażenie na uczniach zrobiła wiadomość o tym, że duch komtura do dziś nawiedza okolice Brodnicy.

Podczas spotkania uczniowie obejrzeli krótką inscenizację legendy pt. „Piast Kołodziej” przygotowaną przez klasę IV a. Młodzi aktorzy wykazali się niezwykłym talentem, a ich gra, piękne stroje oraz dekoracje przyciągnęły uwagę widzów, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali spektakl.

W spotkaniu wzięły udział klasy: IV a, V a oraz V d.